SesLi Sohbet Sitesi

Türkiye Burada Sohbet Ediyor

play store app store

Mobil Sohbet Odaları

Mobil Sohbet Odaları

Mobil Sohbet etmek kadar günümüzde doğal ve kolay gerçekleştirilen birşey yoktur. Her insan dilediği kişi ile türlü çeşit konularda istediği her an çeşitli sohbetlere girebiliyor. İnsanlar yaşam hayatı içerisinde gerek olsun iş, gerek olsun okul, gerek olsun çeşitli mekan yada ortamlarda nice insanlar ile her telden sohbetler gerçekleştirebiliyor. Kurulan her bir sohbet de, ortamına yada karşınızdaki kişi yada kişilere göre içeriğinide değiştirebiliyor. Yani her insan ile, her ortamda istediğiniz gibi sohbet edemiyor, istediğiniz gibi davranışlar sergileyemiyorsunuz. Fakat sanal ortamlarda insanlar dilediği kişi ile dilediği sohbetleri gerçekleştirebiliyor. Bu rahatlığın altında ise tamen görsel bir boyut olmaması ile birlikte tamamen klavyeden ibaret olmaları yatıyor. Gün içerisinde içinize doğanı dile getirebilme şanşınız ne kadar olabiliyor.? Her istediğinizde içinize doğanı dilinize döküp, karşınızdakine dillendirebiliyormusunuz.? Neredeye imkanız, üstelik tanımadığınız kişiler için kimin ne olduğunu, nasıl karşılık vereceğini, ne tür bir tepki ile karşılaşacağınızı bilemeyecekleri için, insanlar özellik ile tanımakları kişiler ile her türlü sohbete giremez, herşeyi dillendiremezler. Sohbet etmek tbi ki her insanın hakkı. Dilediği kişi ile, dilediği an itibari ile nice sohbetlerde gerçekleştirebilir.

İnsanların en rahat ve en anlaşılır kendilerini oldukları gibi ifade edebildikleri tek yer internet ortamlarıdır. İnternet ortamları derken, her hangi bir sosyal medya sitesi olabilir, sohbet odaları olabilir, vb pek çok sitelerde var olabilir. İnternet üzerinde kişiler kendilerini daha rahat ifade edebiliyor, dahar rhat bir şekilde nice sohbetler gerçekleştiriyor. Sohbet odalarında özellik ile insanlar, bir rumuzdan ibaret varlıkları ile daha rahat bir şekilde sohbet edebiliyor. Ne bir kendilerine ait bir resim, nede bir kişisel birgileri var olmadan bir rumuzdan ibaret diledikleri nice sohbetleri gerçekleştirebiliyorlar. Gün içerisinde dışarda nice insanlar görüyor, binlerce belkide milyonlarca insanların yanlarından geçiyorsunuz. Peki neden o gün içerisinde karşılaştığınız binlerce insan ile sohbet edemiyor, haklarında Bir şey düşünseniz dâhi dile getiremiyorsunuz.? İnternet ortamındaki rahatlığı tabi ki, gerçek hayatınız içerisindeki rahatlıkla kıyaslamazsınız. Demek istediğimizde zaten bu, yani internet ortamlarındaki rahatlık ile, gerçek hayatınız içerisindeki rahatlık bir olamaz. Sadece rahatlıktan ibaret değil, her yönde kişilik, hal, tavır, hitab vb bir çok şekilde de, internet ortamı ile gerçek hayatınız tamamı ile 2 farklı bir dünya gibidir. Kimisi gerçek hayatı içerisinde ağzı ile anlamadığı kullanmadığı kelimeleri, kurmadığı cümleleri internette kullanır. Gerçek hayatı içerisinde saygın, dürüst, seviyeli bir insandır ama internette bam başka biridir alakası yoktur. Bu ve bunun gibi pek çok örnekler ilede gösterilebilir. İnsanlar hatta internet ortamlarında her hangi bir sohbet edilebilecek bir siteyi örnek gösterecek olursak, nasıl olsa sanal alem der, atar, tutar, yalan yanlış bilgilere ver verir vb. gibi pek çok şeylerde nede olsa sanal alem deyip herşeyi gırgıra vururlar. Sohbet ortamları içerisinde internet üzerinde popüler olan sohbet odalarını okadarda yabana atmayın. Sohbet odaları içerisinde tabi ki, genellik ile insanlar bu tarzda davranışlar sergiliyor olmuş olsada, nice saygın elit insanlar olabileceğinide unutmayın.

İnternet üzerinde yer alan Mobil sohbet odalarını aslında bu tarz anılmasındaki başlıca sebep bu görüşleri ile yer alan sayılı kişilerden ibarettir. Yani nede olmuş olsa sanal ortam deyip saçmalayan, gerekiz, kendisi gibi olamayan, kendi olduğu gibi davranmayan bir kaç kişiden ibarettir. Örneğin siz ne kadar saf ve iyi niyet ile bu sohbet odalarında var olsanızda, bu gibi görüşlere sahip kişilere denk gelmeniz sizide işte nede olsa sanal ortam dedirtenlerdir. Bu insanlığın artık vazgeçilmez bir huy haline gelmiş deviridir. Siz nasıl ki, bir ortama girdiğinizde ortam içerisinde yer alan 3 5 kişiye bakarak koca ortam hakkında genel olarak yorumlar yapabiliyorsanız, bu durumda aynen o şekildedir. Sadece ortamlarında değil, hiç bir ortamı genel olarak içerisindeki kişi yada kişilere göre yorumlayıp, yadırgamayın. Sohbet odaları üzerinde binlerce hatta milyonlarca insan bir arada bulunup anlık olarak online şekilde her türlü sohbetlerini gerçekleştirebiliyor. Her insanın görüş ve fikir ayrılığı olabilir, bu sitelere girişlerdede kimsenini fikir yada görüşlerini öne alarak girişlerine izin verilmiyor. Herkez sohbet etmek isteyen her insan dilediği an bir rumuz ile giriş yapıyor, dilediği kişi yada kişiler ile dilediğince sohbet edebiliyor.

admin 15 okunma
1 Yorumlar
Yeni Açılan Mobil Sesli Chat Siteleri,Yeni Açılan Mobil chat

[…] yer edinerek kullanıcı potansiyeli ve online sayılarını arttırmaktadırlar. Bu açılan yeni sesli Mobil chat siteleri içerisinden bazıları ise kısa dönemde deneyim eksikliği, saldırı, önüne gelenegörev […]

Cevap bırakın

alt dalga